0312 472 72 73   info@korucam.com.tr
DENEME
BİTKİSEL TOPRAK
BİTKİSEL TOPRAK

En kaba tabiri ile her toprak üzerinde bitki yetişmesine uyumlu toprak değildir. Bahçede bitkilerin yetişmesi için toprakta bulunması gereken minerallerin zengin olması gerekmektedir.


Ayrıca bahçe toprağı yumuşak olmalı sulandığı zaman mermerleşmemelidir. Bahçe toprağının üzerine dikilen bitki ne olursa olsun topraktan kendine gereken besinleri alabilmelidir.


İnşaatların hafriyatı sırasında toprağın üst katmanlarının 40 cm derinliğin altında yer alan toprak bahçe toprağı niteliği taşımaz.


Son yıllarda hızlı bir biçimde gündemimize giren Organik tarım sözcüğünden kasıt üretiminde kimyasallar kullanılmadan yapılan tarımı anlatmaktadır. Kullanılan kimyasallar toprağın özelliğinde de olumsuz değişiklikler yapmaktadır. İlk zamanlar cok verim alınıyormuş gibi görünse de sonraları verim ve kalite düşmektedir. İyi bir bahçe toprağı humus yönünden zengin, içerisinde aktif mikroorganizma faaliyetleri bulunan bitkilerin yetişmesine uygun yüzeyden 40 cm derinliğe kadar olan yüzeysel topraktır. Dolayısı ile hafriyatların derinliklerinden çıkan topraklarda hem bitki yetişmez hem de sulama sonrası kaya gibi sertleşir.

E-POSTA BÜLTENİ
COPYRIGHT © KORUÇAM A.Ş TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
Web Tasarım ve Programlama : Kızılay Web Tasarım | Ankara Sosyal Medya