İnsan ve Bahçe 29MAY
İnsan ve Bahçe

Bahçe; insanlığın dış dünya ile bağlantısını sağlayan temel yapı ve olgu. İnsanoğlu kendini güvende hissettiği evinden çıkar ve kendini dışarı güvensizlik ortamına atar.Bu geçiş sürecinde yani içerisi ve dışarı ikileminde insan yaşamını sürdürür. Bu ikilem içerisindeki bağlantı ne kadar yumuşak olursa insanoğlu o kadar rahat bir geçiş sağlar ve mutlu, stresin minimumda olduğu bir iç duyu ya sahip olur. Bu bağlantı insan doğasına uyumsuz, sert ve katı olursa yani evinden çıkar ve direk trafik, beton vs. gibi olguların içine düşerse bu şekilde stresin oldukça fazla olduğu bir yaşam bu bireyi beklemektedir.

Küçücük bir balkon bahçesinden apartman önündeki yeşil alana, evimizin önündeki bahçeden büyük yeşil alanlar hayatımızı yaşanır hale getirecek, biz insanların doğal hayatını hatırlatacaktır. Biz insanoğlu buna dikkat etsekte etmesekte bilinçaltımızda var olan doğaya dönüş prensibi bunu gerektirmektedir. Yani doğal ortam doğal yaşam; doğal yaşam ve mutlu bir hayat.

Mutluluk varken neden stres tercih ettiğimiz bilinmez ama bilinen şu ki en son doğaya dönecegiz.

Peki neden kendi doğamızı doğalımıza uygun yapmayalım! Acıkan midemizi doyururken; neden ruhumuzu doyurmayalım. ''Ama nasıl?'' diye bir soru varsa aklımızda, bırakalım kendimizi doğaya o zaten bize gerekli cevabı verecektir. Doğa cevabı verdi ve biz bu cevabı duymadıysak eğer bize doğayı tercüme edecek doğa aşıkları hemen hemen her köşede vardır. Gidelim bir doğa aşığına doğayı bize tercüme etsin ve doğaya doğallığa uygun bir yaşam alanı oluşturmamıza yardımcı olsun.

Teklif Al

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.